Çinli Denza D9 Minivan Cenevre Otomobil Fuarında Tanıtıldı.

Çinli Denza firması, Cenevre Otomobil Fuarı’nda Avrupa’da satacağı modellerden D9 minivanı tanıttı. Hem PHEV hem de tamamen elektrikli seçenekleri bulunan D9 minivan fuarda ilgi çekti.

Denza firması Avrupa’da talep artışı görülen minivan segmentine D9 ile girecek. Çinli Denza, aslında BYD ve Mercedes-Benz ortaklığı ile kurulan bir üretici firma. D9 modeli daha önce Çin’de satışa sunan Denza, D9’u Avrupa’ya da getirmeye karar verdi.

D9 minivan modelin tavanına dev bir sunroof yerleştirilmiş.

Denza D9 modelin Çin versiyonu 5.250 mm uzunluğa, 1.960 mm genişliğe ve 1.920 mm yüksekliğe sahip. Aks aralığı 3.110 mm olan D9’un Avrupa’da da aynı ölçülerde satılması bekleniyor..

Denza D9’un dev aks aralığı kabin içerisinde de geniş bir yaşam alanı oluşturuyor. Denza firması D9’u 2+2+3 koltuk düzeninde tasarlamış.  Koltukların tamamının açılır kapanır olması ve tüm koltuklara soğutma ve masaj fonksiyonları da eklenmiş. 

Arkadaki yolcular koltuk kafalıklarının arkasına yerleştirilen ekranları, kolçaklara yerleştirilen ufak kumandalar ile kontrol edebilecek. Bu alan 6 küçük şişe alabilecek bir buzdolabı bile yerleştirilmiş.

Avrupa’da satılacak D9’un teknik detayları henüz açıklamadı. Fakat Çin’de satılan model gibi Avrupa’ya da hem PHEV hem de elektrikli bir model geleceği kesinleşti. D9 PHEV hibrit modeli gücünü 1.5 litrelik turbo benzinli motor ve elektromotordan alıyor. D9 PHEV hibrit modelin gücü 300 bg ve 571 Nm tork üretebiliyor.

D9 tamamen elektrikli modelin hem FWD hem AWD (4×4) versiyonları mevcut. FWD önden çekişli model 308 bg güç ve 360 Nm tork gücüne sahip. 4×4 AWD versiyonu ise toplamda 370 bg güç ve 470 Nm tork üretebilen iki elektromotora sahip. Modelin en az 630 km menzile sahip olduğunu belirtiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir