HepsiJET Yerli Üretim Musoshi Marka Elektrikli Araç Filosu İle Kargo Dağıtımı Yapacak

HepsiJET, çevreci bir anlayışla dağıtım filosuna kattığı 21 adet elektrikli aracıyla kargo dağıtımına başladı. HepsiJET‘in hedefi bu yılın sonuna kadar 50 elektrikli araçla kargo dağıtım filosunu genişletmek.

HepsiJET, Netlog Lojistik iş birliğiyle ‘Musoshi’ adlı %100 yerli üretim olan 21 elektrikli araç ile Türkiye’nin belirli şehirlerinde kargo dağıtımına başladı. Elektrikli araçlar, bayram dönemiyle birlikte yazlık bölgeler dahil olmak üzere pilot bölgelerde faaliyete geçti. Yüksek bir enerji dönüşüm verimliliğine sahip olan araçlar, karbon emisyonunun azaltılmasını sağlayarak daha sürdürülebilir bir geleceğin oluşmasına katkıda bulunuyor. Elektrikli araçlar, maliyet açısından da verimliliği beraberinde getiriyor.

Hepsiburada Lojistik Grubu CEO’su Hakan Karadoğan’ın verdiği bilgiye göre elektrikli araçların kullanımıyla birlikte aylık yapılan ortalama 1404 kilometre başına yaklaşık 0,21 ton karbon emisyonunun azaltılması hedefleniyor. Şu anda toplam 3500 araçlık bir dağıtım ağına sahip olan HepsiJET, 2024 yılı sonuna kadar 50 elektrikli araca sahip olmayı planlıyor.

Yeni araçlar ile ilk etapta İstanbul, Ankara, İzmir, Muğla ve Antalya gibi yoğun illerde dağıtım yapılması planlanıyor. Dağıtım noktaları arasında Ankara’nın Çankaya, Yenimahalle, Etimesgut, Batıkent ve Keçiören; Antalya’nın Alanya, Kaş ve Manavgat; İstanbul’un Bakırköy, Beşiktaş, Beyoğlu, Şişli, Sarıyer, Kadıköy, Üsküdar ve Küçükyalı; İzmir’in Alsancak ve Çeşme; Muğla’nın Bodrum, Ortaca gibi ilçeler bulunuyor. Elektrikli araçların yoğun bölgelerde pratik bir teslimat deneyimi sunacağı düşünülüyor.

Elektrikli araçların çevresel faydalarının yanında istihdam oluşturma potansiyeline ve şirketin teknoloji yaklaşımına dikkat çeken Hakan Karadoğan, ‘HepsiJET bugün hem Hepsiburada platformu üzerinden hem de kendi e-ticaret sitesi üzerinden satış yapan markalara e-ticaret lojistiği alanında hizmet sunuyor. HepsiJET ile büyümemizi gerçekleştirirken teknolojinin yapıcı gücünden faydalanıyor, e-ticaret lojistiğine teknolojiye dayalı bir yaklaşım getiriyoruz’ dedi.

Hakan Karadoğan, ‘Elektrikli araçlarımız sayesinde dağıtım operasyonlarında esneklik sağlayarak, teslimat süreçlerimizde müşterilerimize sorunsuz ve hızlı bir deneyim sağlıyoruz. Çevre dostu araçlarla lojistik hizmetlerimizi sürdürürken aynı zamanda dağıtım operasyonunda ailemizin parçası olmak isteyen yeni iş arkadaşlarımıza da daha erişilebilir araçlar sağlamayı planlıyoruz. Elektrikli araçlarımız artarken kurye ağımız da genişleyecek’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir