Bir Övgü de İsviçre’den, 2032’de Avrupa Yollarında 1 Milyon Türk Tesla TOGG

Yerli elektrikli arabamız TOGG’a bir övgü de İsviçre’den geldi. Almanya’dan sonra İsviçre basını da, Türkiye’nin yerli ve elektrikli otomobili Togg’a övgülerde bulundu. Türk Tesla benzetmesi yapan İsviçre Blick gazetesi TOGG’u Türkiye’nin prestij objesi olarak tanıttı. Haberin detayında 2032’ye kadar Avrupa’da 1 milyon Togg’un olacağı vurgulandı.

İsviçre Blick gazetesinde test sürüşü yapılarak yayınlanan haberde, “Elektrikli araç, yapay zekanın radyo çalma listeleri oluşturabildiği dijital ekosistemiyle etkileyici. Ancak test sürüşümüzün de gösterdiği gibi sürüş ve şarj performansı da etkileyici” denildi. Haberde, Togg’un 2018 yılında kurulduğu hatırlatılarak pandemi sürecini zarar görmeden atlattığı belirtilerek Türkiye’nin bu markayı geliştirmek için büyük yatırımlar yaptığına dikkat çekildi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın TOGG’a verdiği desteğe işaret edilen haberde, Togg’un CEO’su Gürcan Karakaş’ın ise deneyimli bir yönetici olduğu aktarıldı. 468 kilometreye kadar menzil sağlayabildiği belirtilen TOGG’un sürüş özellikleri bakımından da yeterli olduğu vurgulandı.

Togg’un şarj performansının Skoda Enyaq veya Tesla gibi rakipleriyle benzer olduğu ve hatta bazı durumlarda onları geçebileceği belirtilen haberde, T10X’in Almanya’ya yıl sonunda gelmesinin beklendiği belirtildi. İsviçre’ye geliş tarihinin net olmadığı belirtilen haberde, 2032’ye kadar Avrupa yollarında 1 milyon Togg’un dolaşmasının beklendiğine de dikkat çekildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir