Trabzon’da Şehir İçi Ulaşımda Elektrikli Otobüs Testleri Başladı

Trabzon’da şehir içi toplu ulaşımda kullanılacak elektrikli otobüslerin ilk test sürüşü gerçekleştirildi. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’in öncülüğünde şehre elektrikli otobüs kazandırılıyor.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ulaşım şirketi Trabzon Ulaşım A.Ş. şehir içi yolcu taşıma hizmeti için 31 adet elektrikli otobüs ekleyerek konforlu ve çevreci yaklaşım ortaya koyuyor. Trabzon Büyükşehir Belediyesince şehre kazandırılacak olan elektrikli otobüslerin ilk test sürüşü, Yomra-Arsin hattında gerçekleştirildi.

Trabzon’lu vatandaşlar, sahil peronundan başlayan ücretsiz test sürüşüne yoğun ilgi gösterdi. Elektrikli otobüsle seyahat eden vatandaşlar memnun kalarak elektrikli otobüse tam not verdi. Elektrikli otobüslerin sessiz ve konforlu hizmet sunduğunu belirten yolcular seyahat etmeyi çok daha keyifli hale getirdiğini belirtiyor. Yolcular elektrikli otobüslerin çok modern ve kullanışlı olduğunu belirtti.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada elektrikli otobüs filosunun ilk etapta 16 adet, ikinci etapta ise 15 adet olmak üzere toplamda 31 adete ulaşacağı belirtildi. Elektrikli ulaşım araçları, Beşikdüzü-Of arasında sahil bandında hizmet vererek Trabzonlulara daha temiz ve sessiz bir ulaşım imkânı sunacak. Elektrikli otobüsler, düşük emisyon değerleri ve enerji verimliliği ile çevreye duyarlılığı artırırken, aynı zamanda yakıt maliyetlerini de azaltarak ekonomik bir çözüm sunuyor.

Yeni elektrikli otobüslerin şarj istasyonlarının kurulumu için çalışmalar da hızla başlatılıyor. Şarj altyapısının en kısa sürede tamamlanması için gereken tüm adımlar atılmakta olup, Trabzon halkının konforlu ve kesintisiz bir ulaşım hizmeti alması sağlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir