TOGG’dan Bayramda Seyahate Çıkacak Elektrikli Araba Kullanıcılarına Tavsiyeler

Togg, elektrikli arabayla bayram seyahatine çıkacak kullanıcılara önerilerde bulundu. Togg’un seyahat konusundaki sürücülere önerileri tam olarak şu şekilde:

Şarj noktalarına göre rota oluşturun: Elektrikli araçlarla uzun yolculuk öncesi rotayı şarj noktalarına göre planlamak konfor sağlar. Eğer bir T10X kullanıyorsanız, akıllı cihazınız yolunuzun üzerindeki şarj noktalarını kendiliğinden gösterir.

Kendiniz için iki saatte bir mola verin: En sorunsuz ve yormayan yolculuk, araç tipi fark etmeksizin iki saatte bir mola verilerek yapılan yolculuktur. Yolculuğunuz sırasında kendiniz için verdiğiniz molalarda aracınızı şarj ederseniz, sadece şarj için durmadan tatil rotanıza ulaşabilirsiniz.

Hız ve enerji tüketimine dikkat! Sadece elektrikli araçların değil içten yanmalı araçların menzili de sürücünün kullanım tarzından etkilenir. Yolculuğunuz sırasında bir sonraki şarj noktasını belirlerken, ortalama hızınızın ne olacağını ve bunun ne kadarlık bir enerji tüketimine neden olacağını öngörmeye çalışın.

Tüm şarjı bitirmeyin: Tamamen boş bir batarya, şarj noktasında daha uzun süre beklemenize yol açar. Ülkemizde hızlı şarj istasyonlarının sayısı her geçen gün artıyor. Hedeflediğiniz şarj noktasında beklemeniz söz konusuysa, yakın çevredeki diğer istasyonlara ulaşacak kadar şarjınızın olmasına özen gösterin.

Otel rezervasyonu yaparken şarj imkanını da sorun: Artık pek çok konaklama tesisinde 3.7 kW, 7.4 kW, 11 kW ya da 22 kW gücünde çıkış sağlayan şarj üniteleri var. Tatilinizi planlarken bu imkana sahip bir tesis seçerseniz, aracınızı gece şarj edip, gündüzleri çevreyi rahatlıkla gezebilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir