Hyundai Mobis e-Corner Sistemi İle Arabalarda Yüksek Manevra Kabiliyeti-Video

Hyundai Mobis test sahasında ve halka açık yollarda denemeler gerçekleştirdiği e-Corner sistemiyle donatılmış Ioniq 5 ile çeşitli sürüş modları gösteren bir video yayınladı.

E-corner tanıtım videosunda önce yengeç yürüyüşü gösteriliyor. Dört tekerleğin birden 90 derece dönmesini sağlayan bu özellik, otomobilin yana doğru hareket etmesini ve özellikle dar alanda kolayca park yapmasını sağlıyor.

E-Corner sistemini tanıtan videoda Ioniq 5 ile sıfır dönüş fonksiyonuna da gösteriliyor. Bu sürüş sayesinde ön tekerlekler içe, arka tekerlekler ise dışa doğru dönerek aracın olduğu yerde U dönüşü yapması sağlanıyor. Bu sürüş şekli dar alanlarda veya çıkmaz sokakta araca kullanım kolaylığı sağlıyor.

Video devamında arka tekerleklerin 90 derece döndüğü bir pivot dönüşü ve tüm tekerleklerin aynı yönde döndüğü çapraz sürüş özelliği de gösteriliyor. e-Corner sistemi ile dört tekerliğin alıştığımız normların dışında dönüş hareketleri sayesinde arabaların manevra kabiliyeti oldukça yetenekli hale geliyor. Sizi aşağıdaki e-Corner tanıtım videosu ile başbaşa bırakıyoruz.

Araba kullanıcıları geçtiğimiz yıl Hyundai Mobis tarafından tanıtılan sistemin yaygınlaşmasını sabırsızlıkla bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir