Hozon Neta U, Avrupa’dan Önce Türkiye’de – Teknik Özellikleri

Hozon Neta, Neta U modeliyle Türkiye pazarına giriş yaptı. Hozon Neta, Elektrikli araç üretiminde Dünya’daki ilk 10 üretici arasında bulunuyor. Türkiye’deki ilk showroom İstanbul Kâğıthane’de açıldı. Hozon Neta’nın ikinci showroomu da Mart ayında açılacak. Hozon Neta, 1 milyon 649 bin TL’lik satış fiyatına sahip.

Neta U, kompakt SUV model bir elektrikli araba. Zengin güvenlik ve teknoloji ekipmanlarına sahip araç 420 kilometre menzile sahip. Neta U, CATL bataryasıyla kendi sınıfının iddialı modelleri arasında yer alıyor.

Neta U, sınıfının en geniş arka diz mesafesini sunan SUV olarak ön plana çıkıyor. V2L özelliği sayesinde tıpkı bir jeneratör gibi enerji kaynağı haline dönüşerek farklı elektronik cihazları şarj edebiliyor. Neta U, ayrıca tek pedal sürüş modu, yüksek konfor ve teknoloji donanımları, her biri 8 inç olan iki ayrı dokunmatik ekran, premium materyallerle bezenmiş iç mekan sunuyor.

Neta U, aktif ve pasif güvenlik ekipmanıyla öne çıkıyor, ayrıca C-NCAP testlerinden 5 yıldız aldığı belirtiliyor.

Neta U, 30 dakikada yüzde 30’dan %80’e hızlı şarj özelliği bulunuyor. Soğuk havalarda sürüş menzilini koruma altına alan Hozon Neta’nın patentli batarya ısı yönetim sistemi standart olarak sunuluyor.

Motor Gücü163 HP (119 kW)
Tork210 Nm
Azami Hız150 km/h
0-100 km/s150 saniye
Motor SayısıTek Motor
Sürüş SistemiÖnden Çekiş
Motor TürüPermanent Magnet Synchronous Motor
Batarya58 kWh
Menzil420 km
DC Şarj Hızı100 kW
DC Şarj Süresi %30-8030 dakika
AC Şarj Hızı7 kW
Ortalama Tüketim14,5 kWh/100km
Ağırlık1680 kg
Uzunluk4549 mm
Genişlik1860 mm
Yükseklik1628 mm
Hozon Neta, Neta U, Teknik Özellikleri

Hozon Neta, 2024 yılı ikinci çeyreğinde Avrupa pazarına giriş yapacak. Avrupa pazarı için Türkiye, güçlü bir üretim üssü olarak değerlendiriliyor. Türkiye üretime yatırım konusunda önemli bir aday olarak görülüyor. 2023 yılı Aralık ayında çıkan tebliğe rağmen Çin’li Hozon Neta firması gerekli yükümlülükleri yerine getirmeyi göze alarak Türkiye pazarına girmiş bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir