Citroën Ami, Türkiye Satışları Dünyada Üçüncü Ülke Oldu

Türkiye’de satılan Citroën Ami 2.848 adet satış ile dünyada üçüncü ülke oldu.

Citroën Türkiye 2023 yılında toplam araç satışlarında 63 bin 153 adetlik satış ile dünyada üçüncü sıraya yükseldi. Citroën Ami, kısa sürede büyük bir satış başarısına imza attı. Citroën Ami, Türkiye’de Aralık 2021’de kurumsal, Haziran 2022’de de bireysel müşteriler için siparişe açılmıştı.

Citroën Ami’nin online satış rekorları kırdığını hatırlatan Citroën Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım şu ifadeleri kullandı: Citroën Ami, 2023 yılını 2848 adetlik satışla geride bıraktı. Rekor seviyedeki bu satış rakamıyla Citroen Türkiye, geçen yıl dünya çapında en fazla Ami satılan 3. ülke oldu.

9 farklı ülke için sınırlı olarak 1.000 adet üretilen ve Türkiye için de kontenjan ayrılan Citroën My Ami Buggy modeli de bir başka başarıya imza attı ve Türkiye’de satışa sunulduğu andan itibaren stokunun tamamı sadece 40 dakikada tükendi.

Citroën Ami elektrikli arabanın saatte 45 km/h hız sınırı bulunuyor. Tüketici değerlendirmelerine göre aracın hız limitlerinin artırılması satışları daha da hızlandıracaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir